Paszporty Polityki 2015:Poznajcie laureatów!

IMG_6375

Tegorocznych laureatów poznaliśmy podczas uroczystej Gali, która odbyła się w dniu 12 stycznia 2016 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

IMG_6353

I tak zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

FILM[Karolina Bielawska, Kuba Czekaj, Magnus Von Horn]

Nagroda za film „Intruz”, najlepszy debiut ostatnich sezonów. Za dyscyplinę i powściągliwość w penetrowaniu mrocznej strony życia. Za dojrzałe, trzymające w napięciu psychologiczne kino najwyższej próby.

TEATR[Dominika Knapik, Ewelina Marciniak, Justyna Wasilewska]

Za pracowitość, rozmach inscenizacyjny i poczucie humoru. Za przynoszące ciekawe rezultaty eksplorowanie tematu kobiet w męskim świecie teatru .

SZTUKI WIZUALNE[ Tymek Borowski, Piotr Łakomy, Honorata Martin]

Za nieustanne poszukiwanie nowych, oryginalnych sposobów komunikowania się z widzem. Za błyskotliwe prace mądrze wpisujące się w społeczny i kulturowy dyskurs.

LITERATURA[ Weronika Murek, Andrzej Muszyński, Łukasz Orbitowski]

Za książkę „Inna dusza” będącą doskonałym połączeniem powieści inicjacyjnej, psychologicznej i obyczajowej. Za precyzyjne, poruszające i zapadające w pamięć studium zła.

MUZYKA POWAŻNA[Krzysztof Książek, Barbara Kinga Majewska, Marcin Świątkiewicz]

Za wrażliwość i muzyczną erudycję, za błyskotliwe interpretacje, za wszechstronność, która pozwala mu zarówno być wybitnym solistą, jak też twórczo pracować w zespołach barokowych w kraju i na świecie.

MUZYKA POPULARNA[Błażej Król, Raphael Rogiński, Kuba Ziołek]

Za wyjątkowe, autorskie i zawsze rozpoznawalne podejście do muzyki z kręgu rocka, folku czy elektroniki. Za niebywałą pracowitość, konsekwencję i talent w łączeniu różnych muzycznych środowisk.

KREATOR KULTURY
Doroczną specjalną nagrodę POLITYKI otrzymał zespół studia CD Projekt RED

Za twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z „Wiedźmina” wielkiej marki w świecie gier wideo. Za pokazanie, że polskie studio może być potęgą w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. A wreszcie za potężny wpływ na rozwój całej nowej branży kulturalnej w Polsce

Galę poprowadzili: Prezenterka Telewizji Polskiej Grażyna Torbicka oraz naczelny tygodnika ‚Polityka’ Jerzy Baczyński

IMG_6377

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares