WOŚP nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla![Uda się?]

Wielka Orkiestra została oficjalnie zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla! Zgłoszenia Orkiestry podjął się prof. Adam Grzegorczyk, rektor warszawskiej Wyższej Szkoły Promocji.

To dla nas przeogromny zaszczyt i wielka duma! Jesteśmy też bardzo wdzięczni! Ta nominacja, w naszym odczuciu, to uhonorowanie 25-letniego zaangażowania w ideę WOŚP milionów ludzi – organizatorów, sztabów, wolontariuszy i darczyńców. Wielokrotnie z radością mówiliśmy o tym w czasie minionego Finału – gra z nami już kilka pokoleń, w to co robimy angażuje się większość Polaków, odnosimy wielkie sukcesy w medycynie i przede wszystkim – jednoczymy naszych rodaków już od ćwierćwieczamówił Jerzy Owsiak, pomysłodawca całego projektu.

Czy się uda? Nie chcemy o tym myśleć. Kandydatur będzie wiele, a każda dotyczy osób i organizacji mających wielkie zasługi w skali całego świata. Już samo znalezienie się w tym gronie to niesamowita nobilitacja, o jakiej nie nigdy marzyliśmy. Więc po prostu, pewnie razem z Wami, trzymamy kciuki!

Warto Wiedzieć!

Idea Orkiestra inspiruje także na świecie – na Ukrainie z sukcesem działa „bliźniacza” organizacja „Serce do serca”, a zagraniczne sztaby corocznych finałów WOŚP powstają na prawie wszystkich kontynentach. W tym kontekście nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla to naprawdę wielka rzecz! Warto też wspomnieć, o tym, że zbiórka tegorocznego jubileuszowego XXV finału WOŚP ma dużą szansę pobić kolejny rekord zbiórek przynosząc zawrotną sumę 100 milionów złotych.

Bardzo na to liczymy, bo to jeszcze więcej pieniędzy na sprzęt i kolejne programy medyczne, edukacyjne pomagające w poprawnym i co najważniejsze zdrowym życiu.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares