Ruszają zapisy na 31. Bieg Niepodległości w stolicy Polski [Zapisz się już 21 września]

Już w sobotę 21 września, minutę po północy Aktywna Warszawa rozpoczęła zapisy na 31. Bieg Niepodległości. Bieg główny odbędzie się na dystansie 10km.

Tegoroczna edycja otwiera 4.dekadę Biegu Niepodległości. Impreza zapowiada się rekordowo. W odpowiedzi na liczne prośby biegaczy z całej Polski zwiększyliśmy limit uczestników naszego biegu aż do 22 000 miejsc! – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie i drugi tak duży w Polsce. Zawodnicy zgodnie z tradycją ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski. Start odbywa się falowo, od symbolicznej godziny 11:11. W roku ubiegłym regulaminowa lista (na 20000 miejsc) zamknęła się już po 4 dniach od startu zapisów.

Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza że impreza cieszy się dużą sympatią wśród biegaczy, nie tylko ze stolicy, ale z całego kraju.

Mila dla Niepodległej

Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy -dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili dla Niepodległej na dystansie 1918 metrów – podkreśla dyrektor Maciej Mroczek.

Trasa 31. Biegu Niepodległości w stolicy Polski

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Bieg będzie przebiegać będzie Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach pośrednich nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking nawracają na wysokości ul. Koszykowej i biegną drugą stroną wspomnianych ulic.

Medal 31. Biegu Niepodległości

W tym roku po raz pierwszy wszystkie 3 medale tj. z Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego i właśnie z listopadowego biegowego święta wolności stworzą wspólny motyw – kształt granic Polski i jej także sportowej stolicy – Warszawy.

Klasyfikacja generalna Triady to zresztą nie koniec premiowania udziału we wszystkich imprezach cyklu. W tym roku AKTYWNA WARSZAWA wróciła do prowadzenia klasyfikacji generalnej.

W dwóch kategoriach: według płci oraz z podziałem na dystanse, które obowiązywały w poszczególnych biegach Warszawskiej Triady Biegowej.

Ten kto 11 listopada chce stworzyć z nami największą, żywą biało – czerwoną flagę w Miasto Stołeczne Warszawa, niech koniecznie zapisze się na ten wyjątkowy bieg. Zapisy na bieg  znajdziesz tutaj

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed