Wimbledon 2017: Jerzy Janowicz awansował do 2 rundy. Czekał na to blisko 3 lata [Zobacz]

Getty Images

Jerzy Janowicz pokonał Denisa Shapovalova 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 i awansował do 2. rundy tegorocznego Wimbledonu. Reprezentant Kanady, który w zeszłym roku był najlepszy wśród juniorów w Wimbledonie, zadebiutował w Wielkim Szlemie bardzo przeciętnie. Zdaniem bukmacherów Polak był faworytem w tej batalii.

Dla naszego reprezentanta to pierwsze zwycięstwo na trawiastych kortach Londynu od 2014 roku. Kolejnym rywalem Polaka będzie Francuz Lucas Pouille lub Tunezyjczyk Malek Jaziri.

Jak toczył się pojedynek Janowicza?

Mecz trwał 2 godziny i 25 minut. Obaj spotkali się po raz drugi w karierze.

Jerzy Janowicz aktualnie zajmuje 141. miejsce w rankingu ATP, a jego rywal 164 miejsce. Kanadyjczyk rok temu triumfował w zmaganiach juniorskich w Wielkiej Brytanii.

Polak żeby zagrać na Wimbledonie musiał skorzystać  z „zamrożonego rankingu”[możliwość przysługuje każdemu, kto przez co najmniej sześć miesięcy nie może grać z powodu kontuzji], Shapovalov dostał na ten turniej od organizatorów „dziką kartę”.

Janowicz musi tutaj zrobić wszystko, by w przyszłości być rozstawianym na głównej karcie i tym samym omijać kwalifikacje.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed