MP w Wiśle Malince: Stefan Hula zwycięzcą [Wyniki]

W II dzień Świąt odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Na starcie pojawiła się narciarska plejada gwiazd.

W ubiegłym roku rywalizacja toczyła się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W tym roku skoczkowie rywalizowali w Wiśle Malice, skoczni im. Adama Małysza. Tym razem tytuł powędrował do Stefana Huli. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, który nie obronił tytułu z przed roku, a trzeci był Kamil Stoch.

Tegorocznym  Mistrzem Polski został Stefan Hula. Reprezentant klubu Eve-nement poleciał na 123.5 oraz 126 metr, co dało mu łącznie notę 254.3 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Żyła. Obrońca tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku w Wiśle lądował na 119 i 120 metrze, a do lidera stracił  22.4 punkta. Z kolei trzecie miejsce należy do Kamila Stocha, który po pierwszej serii (126 m) prowadził ex aequo z Hulą, lecz w serii finałowej Polak spóźnił skok i wylądował na 111 metrze przez co stracił szanse na zwycięstwo w Wiśle. Stoch zgromadził na swoim koncie 226.2 punktów.

fot. Polski Związek Narciarski
fot. Polski Związek Narciarski

MP w Wiśle Malince: Stefan Hula zwycięzcą [Wyniki]

Czwarty był Dawid Kubacki (108 i 124 metry) ze stratą do podium wynoszącą 7.2 oczek. Na piątej lokacie uplasował się Maciej Kot (115.5 oraz 111 m), Jakub Wolny (107 i 115 m) został sklasyfikowany na pozycji 6, a miejsce siódme zajął Stanisław Biela (106.5 oraz 116 m).

Za nieprzepisowy strój został zdyskwalifikowany Wiktor Węgrzynkiewicz. Natomiast na starcie nie pojawili się: Jan Ziobro, Marcin Małyjurek oraz Wojciech Marusarz.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares