„ORŁY OCR”: Barbarian Race najlepszym biegiem przeszkodowym 2017 roku[Wyniki Plebiscytu]

W Kutnowskim Domu Kultury i Centrum Teatru Muzyki i Tańca wręczono po raz pierwszy nagrody dla firm i stowarzyszeń, które swoją ciężką pracą rozwijają rynek biegów przeszkodowych w Polsce. Rynek ten bardzo dynamicznie się rozwija i warto doceniać tych, którzy są najlepsi.  Przyznano „ORŁY OCR” dla najlepszych w 2017 roku.

W 2017 roku sklasyfikowano w rankingu OCR Polska 168 biegów: 148 biegów standardowych w klasycznej formule biegu z przeszkodami, 8 biegów militarnych, 8 biegów stadionowych w głównej mierze będących dopełnieniem podczas weekendów z największymi biegami jak chociażby Barbarian Arrow. Warto zwrócić uwagę na odsetek kobiet i mężczyzn sklasyfikowanych w OCR Polska. A wygląda to tak, że liczba startujących mężczyzn równa się 69% do 31% startujących kobiet.

Najlepszym biegiem przeszkodowym w 2017 roku wybrano Barbarian Race. Najlepszą drużyną zostali XRUNNERS. Najlepszą zawodniczką w ubiegłym roku została Małgorzata Daszkiewicz, zaś najlepszym zawodnikiem okazał się w 2017 roku Dawid Hajnos.

Więcej informacji o gali i wyróżnień w poszczególnych kategoriach znajdziecie tutaj

 

Warto Wiedzieć!

OCR Polska to Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, które jest członkiem Alliance of European OCR Associations oraz jej wyłącznym przedstawicielem na Polskę.

Ranking OCR polska to klasyfikacja sportowa dotycząca zawodników, w tym również w podziale na kategorie wiekowe oraz drużyny  i jest sporządzany na podstawie osiągnięć w krajowych zawodach OCR.  W ciągu całego roku 2017 zawodnicy i zawodniczki biegów z przeszkodami biorąc udział w zawodach zbierali punkty zliczane na stronie internetowej OCR POLSKA.

Statuetki, które otrzymali nagrodzeni zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno – Zbigniewa Burzyńskiego, natomiast nagrody ufundował Starosta Kutnowski – Krzysztof Debich.

Źródło: Kutno.net.pl

Zaobserwuj Żyjesz.pl na Facebooku i Instagramie. Oglądaj Instastory

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares