HBO: „Pakt 2” czyli drugi sezon polskiego serialu [Zapowiedź]

W najbliższą niedzielę 20 listopada br. na antenie HBO zadebiutuje drugi sezon serialu „Pakt”. Platforma HBO GO pokaże od razu dwa odcinki.

41370

Akcja rozgrywa się w trakcie kampanii wyborczej na Śląsku i w Warszawie. Serial pokazuje kulisy polityki od strony dziennikarskiego śledztwa, ale nie odnosi się bezpośrednio do sytuacji politycznej w Polsce.

Nowa odsłona „Paktu” składa się z sześciu odcinków

Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) odkrywa skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodne szczegóły zdarzenia. Stoi przed nim podwójnie trudne zadanie – odkrycie prawdy oraz ochrona wykorzystanej seksualnie młodej ofiary. Jednocześnie na Śląsku dochodzi do tragicznego wypadku w kopalni. Doprowadza on do konfrontacji między przybyłym na miejsce katastrofy premierem (Mariusz Bonaszewski) a silną i pełną ideałów prezydent Bytomia, Anną Wagner (Magdalena Popławska). Od tego momentu zaczyna się medialna walka o to, czyja wersja zdarzeń jest prawdziwa. Splot wypadków zdestabilizuje sytuację polityczną w Polsce. Akcja serialu toczy się w świecie, gdzie polityka, media i biznes przenikają się wzajemnie, zacierając granice między prawdą i fałszem.

W główne role znakomicie wcielają się uznani aktorzy – Marcin Dorociński (Róża, Jack Strong), Magdalena Popławska (Prosta historia o miłości, serial HBO Wataha), Adam Woronowicz (Demon, Pakt I), Filip Pławiak (Bilet na Księżyc, Czerwony pająk), Mariusz Bonaszewski (Daas, W imieniu diabła), Borys Szyc (Kantor. Nigdy tu już nie powrócę, Serce, Serduszko), Zbigniew Zamachowski (Bogowie, Trzy kolory: Niebieski), Kinga Preis (Córki dancingu, Prosta historia o morderstwie) oraz Łukasz Simlat (Zjednoczone stany miłości, Moje córki krowy). Reżyserem serialu jest Leszek Dawid (wielokrotnie nagradzany obraz Jesteś Bogiem).

Drugi sezon Paktu został oparty na oryginalnym polskim scenariuszu.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed