Skoki narciarskie: Kamil Stoch zwycięzcą Willingen Five i liderem Pucharu Świata [Brawo]

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie PŚ w Willingen i wygrał cały cykl pięciu skoków – Willingen Five.  Za kilka dni przenosi się już razem z 57 pozostałymi Polakami i będzie reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Cieszy fakt, że Kamil odzyskał żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. W niedzielę wygrał Johann Andre Forfang, a trzecie miejsce zajął Piotr Żyła, którego w rywalizacji do podium w drugiej serii przepuścił Dawid Kubacki, który po pierwszej serii spadł na 7 miejsce w końcowej klasyfikacji tych zawodów.

Cieszy fakt, że w Top 12 konkursu w Willingen znalazło się aż pięciu Polaków no i jest to dobra prognoza przed sportowymi sukcesami Polaków w Korei Południowej. Będziemy Was informować o zmaganiach Polaków, a więcej informacji o Igrzyskach znajdziecie tutaj

Pjongczang 2018: Znamy oficjalny skład Reprezentacji Polski na Igrzyska [Poznaj 58 nazwisk]