Evil Steak House: Rostbef w Ogniu. Sieć restauracji prezentuje steka w nowej odsłonie [Zobacz]

W warszawskiej restauracji „Evil Steak House” odbyło się wyjątkowe spotkanie dla koneserów i smakoszy najlepszych steków w mieście.  Prawdziwi fani i koneserzy street foodu spotkali się nie tylko na przysłowiowego „stejka”, ale mieli okazję podglądać na żywo jego krojenie, przyrządzanie i wysmażenie, a jak wiemy stek stekowi nierówny dlatego warto uczyć się od mistrza Piotra”Timmiego”Piotrowskiego.

Rostbef to soczyste mięso, lekko twarde w swojej strukturze, ze wspaniałym „marmurkiem tłuszczowym”, który nadaje mu niepowtarzalny smak. Długo dojrzewający „na sucho” zadowoli podniebienia nawet najbardziej wybrednych koneserów steków, a z pewnością zaskoczy orzechową nutą zapachową. Co ważne, zawiera minimalną ilość tłuszczu, jest bogate w fosfor, żelazo, cynk i witaminy z grupy B i jest źródłem pełnowartościowego białka zwierzęcego.

Menu Evila to nie tylko piekielnie kuszący rostbef. Znajdziemy w nim steki wyłącznie z polskiego mięsa, Hereford i Red Angus. Zjemy rib eye, polędwicę czy króla steków – legendarnego T-bone’a.  Mięsożerców ucieszy jeszcze tatar wołowy, grillowane kiełbaski chorizo, żebra wołowe czy chilli con carne. Dzięki odkrytej, otwartej na gości kuchni każdy może zobaczyć, jak przygotowywany jest jego stek.

Evil Steak House: Rostbef w Ogniu. Sieć restauracji prezentuje steka w nowej odsłonie [Zobacz]

– Nasze steki powstają z długo sezonowanego polskiego mięsa. Wszystkie nasze mięsa są sezonowane minimum 6 tygodni, a zdarza się, że niektóre elementy sezonujemy nawet do 36 tygodni. Musimy przy tym pamiętać, że sezonowanie mięsa musi odbywać się w odpowiednich warunkach, a my takie posiadamy. Mówię o tym dlatego, że czasami smakosze nie zdają sobie sprawy jak ważny jest sam proces starzenia się mięsa, dzięki któremu włókna kolagenowe są rozbite co powoduje, że mięso jest bardziej kruche. Podajemy steki o średnim wysmażeniu, ale u nas to Klient jest najważniejszy i dlatego ma on możliwość samodzielnego dodatkowego dosmażenia mięsa za pomocą rozgrzanego kamienia. Kamień wulkaniczny długo utrzymuje ciepło dzięki czemu mięso jest niezwykle soczyste aż do ostatniego kęsa! – opowiada Piotr „Timi” Piotrowski, właściciel i szef kuchni Evil.

Warto Wiedzieć!

Warszawski Steak House mieści się przy ulicy Świętokrzyskiej 3.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed