Pokaz Chanel. Métiers d’Art czyli doroczne wydarzenie celebrujące pracę modowych rzemieślników [Zapadła ważna decyzja]

W nowojorskim Metropolitan Museum of Art dyrektor kreatywny Chanel, Karl Lagerfeld zaprosił do starożytnego Egiptu – inspiracji 17. dorocznego pokazu z cyklu Metiers d’Art, z najsłynniejszym dziełem Met, Temple of Dandur, jako tłem. W ostatnich dniach zapadła przełomowa, a wręcz rewolucyjna zmiana w domu mody Chanel związana z etyką i poszanowaniem zwierząt.

Piosenka „Egypt, Egypt” egipskiego Lover, z albumu „On the Nile” grała w tle, podczas gdy modelki prezentowały modele torebek w kształcie piramidy. Pokaz obejrzycie tutaj

Chanel, Paris New-York 2018/19 Métiers d’art show
Chanel, Paris New-York 2018/19 Métiers d’art show

„Myślę, że obraz tej kolekcji jest bardzo zbliżony do tego wyrafinowania, które powinno być postrzegane z bliska, niemal dotknięte, aby zrozumieć, jak to się robi i naprawdę docenić piękno tej pracy” – powiedział Karl Lagerfeld po pokazie.

Pokaz Chanel. Métiers d’Art czyli doroczne wydarzenie celebrujące pracę modowych rzemieślników w cieniu ważnej decyzji…

fot. www.peta.org
fot. www.peta.org

Jeden z największych i najważniejszych domów mody na świecie, Chanel to kolejna marka, która rezygnuje z wykorzystywania w swoich kolekcjach zwierzęcych futer oraz skóry, a warto dodać, że jeszcze 8 lat temu Chanel korzystało w swoich kolekcjach z naturalnego futra na wielką skalę, a sam Karl Lagerfeld mocno bronił naturalnych futer i egzotycznej skóry jako produktów niezbędnych dla poczucia luksusu.

PETA świętuje. Kolejne zwycięstwo grup obrońców praw zwierząt: Chanel rezygnuje z futer, skór krokodyli czy węży.

Vivienne Westwood, Stella McCartney, Gucci, Burberry, Michael Kors, Tom Ford, DKNY, Furla, Versace, Giorgio Armani, Stella McCartney, Calvin Klein, Tom Ford, DKNY, Furla czy Versace – to tylko część światowych domów mody, która zdecydowała się już wcześniej walczyć z zabijaniem zwierząt dla dóbr luksusowych i wydaje się, że i Chanel na tym skorzysta.

„ETA od dziesiątek lat walczy o luksusową modę, która nie kosztuje zwierząt życia i powstaje bez czyjejkolwiek krzywdy. Cieszymy się, że tak duża marka zdecydowała się na to i liczymy na to, że teraz kolejni, jak Louis Vuitton, pójdą w ich ślady” – komentuje decyzję Chanel,  Tracy Reiman, wiceprzewodniczący PETA.

W jednej z kampanii PETA wystąpiła polska modelka, Joanna Krupa.

Największe wydarzenia na świecie, w tym „London Fashion Week” w ostatnich miesiącach bardzo kategorycznie stwierdziły, że w ich wydarzeniach nie weźmie udziału marka, która w swoich kolekcjach wykorzystuje jako materiał zwierzęce futro. Świat mody próbuje stać się bardziej etyczny, a my to bardzo popieramy i lubimy.

Pokaz Chanel. Métiers d’Art czyli doroczny pokaz celebrujący pracę krawcowych, szwaczek czy modelistek

Wracając do pokazu mody, który odbył się 7 grudnia, ubogacał złotem: złote buty, złote kapelusze i połyskujące sukienki ze złotymi ozdobami z piór. Starożytne symbole egipskie zostały nasycone bardziej nowoczesnym wyglądem, z denimowym strojem i kolorowymi metalicznymi spodniami.

Amerykański producent muzyczny, Pharrell Williams również pojawił się i chodził po wybiegu w złotym swetrze ozdobionym egipskim inspirowanym naszyjnikiem oraz delikatnie mówiąc miał na sobie workowate spodnie w kolorystyce przepychu i bogactwa czyli złota.

Chanel, Paris New-York 2018/19 Métiers d’art show
Chanel, Paris New-York 2018/19 Métiers d’art show

„Nowy Jork, to energia i tygiel kultur, to bardzo stymulujące„- dodał na koniec Lagerfeld.

Warto Wiedzieć!

Prezentacja w The Metropolitan Museum of Art to 17. edycja corocznej gali Métiers d’art, która zawsze odbywa się w grudniu poza sezonowymi pokazami. Każdego roku inne miasto na świecie organizuje wydarzenie. Wcześniej pokaz mogliśmy zobaczyć między innymi w Tokio, Monte Carlo, Londynie, Moskwie czy Szanghaju.

Nie chcesz przegapić aktualności? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie i Facebooku. Oglądaj nas na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instastory.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed