MŚ w siatkówce mężczyzn. Polska po wygranej z Serbią w czołowej szóstce świata [Walka o medale]

Nie mało krwi napsuła nam nasza Reprezentacja wygrywając mecz ostatniej szansy w walce o medale Mistrzostw Świata siatkarzy odbywających się w Bułgarii i we Włoszech.  Polacy pewnie pokonali Serbię 3:0 i tym samym awansowali do najlepszej szóstki MŚ, ale ostatnie dni nie były optymistyczne. Rozpoczyna się walka o medale na którą nasi reprezentanci przeniosą się do Torino.

To było zupełnie inne spotkanie od tych, które w ostatnich dniach rozgrywali kadrowicze. Po porażce z Francją, a wcześniej z Argentyną, znaleźli się nie tylko w kryzysie, ale prawie pakowali walizki.

Nie mogli liczyć na 2 miejsce, bo i z niego zostali wypchnięci przez Francuzów, którzy kilka godzin wcześniej rozprawili się z Argentyńczykami.  Sytuacja nie układała się po naszej myśli, a Orły Vitala Heynena musiały wznieść się na wyżyny i mecz wygrać, żeby zachować szansę walki o medale awansując do najlepszej szóstki turnieju.

MŚ w siatkówce mężczyzn. Polska po wygranej z Serbią w czołowej szóstce świata [Walka o medale]

Polacy zagrali bardzo dobre spotkanie. Super w bloku Nowakowski i Kurek. Wychodziło nam prawie wszystko. Rywale często się mylili, mieli problemy z blokiem i przyjęciem. Wyniki poszczególnych setów odzwierciedlają to co działo się na parkiecie.

Wynik spotkania

Polska – Serbia 3:0 (25:17, 25:16, 25:14)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed