Marta Zalewska wyda debiutancki album w grudniu. Została laureatką konkursu radiowej Czwórki [Będzie głośno?]

W ostatnich tygodniach na polskim rynku muzycznym coraz więcej mówi się o Marcie Zalewskiej, multiinstrumentalistce i wokalistce, która kilka tygodni temu wygrała konkurs ” Będzie głośno” radiowej Czwórki i już 7 grudnia nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się jej debiutancki album.

Druga odsłona konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”,  rozpoczęła się 2 sierpnia br.  i trwała mniej więcej do 14 września. Wzięło w nim udział aż 169 Artystów, którzy zgłosili ponad 1000 piosenek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych: od rocka, popu, przez electro pop, metal, grunge, reggae, folk, hip hop, klasyka, disco, na muzyce instrumentalnej kończąc.

Jury w składzie: Hanna Dołęgowska – Dyrektor Redaktor Naczelny Czwórki Polskiego Radia, Eryk Sarniak – Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Jacek Kruczek – Szef Redakcji Muzycznej Czwórki, Damian Sikorski – dziennikarz muzyczny, prowadzący audycję „Będzie Głośno”, Karina Terzoni – dziennikarz, wydawca audycji „Będzie Głośno!”, nagrodę główną przyznało Marcie Zalewskiej – wokalistce, kompozytorce, autorce tekstów i multiinstrumentalistce.

Marta Zalewska cieszy się muzyką, to słychać już na początku. Korzystając z tego, co najlepsze w historii muzyki, tworzy nowoczesne utwory. Jest przestrzeń, jest radość wspólnego grania. My mamy radość wydając jej płytę – uzasadnia decyzję Hanna Dołęgowska Dyrektor Redaktor Naczelny Czwórki Polskiego Radia.

Marta Zalewska wyda debiutancki album w grudniu. Została laureatką konkursu radiowej Czwórki [Będzie głośno?]

Dzięki wygranej „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” Marta Zalewska wyda debiutancką płytę z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego, nagra profesjonalny teledysk do utworu z płyty,  weźmie udział w sesji zdjęciowej promującej materiał muzyczny, zagra koncert w radiowej Czwórce, który będzie transmitowany na antenie stacji, a także otrzyma specjalny pakiet promocyjny na antenie Czwórki i w social mediach.

Próbka możliwości Marty Zalewskiej? Bardzo proszę.

Płyta Marty Zalewskiej właściwie od pierwszego utworu nie pozostawia wątpliwości – całość brzmi jak album gotowy do wydania, nagrany przez świadomych artystów gotowych na taki krok. Utwory są skrojone pod głos Marty Zalewskiej, która pokazuje w nich pełne spektrum możliwości: wokal ma potężny i wie jak z niego skorzystać. Dwanaście utworów stanowią całość i aż bije z nich profesjonalizm. Praktycznie nie ma tu miejsca na nudę, dopracowany jest każdy szczegół. Istotne dla mnie było też samo brzmienie płyty, które choć nieco wygładzone to po prostu pasuje do stylistyki i utwierdza w przekonaniu kto powinien wydać płytę z „Będzie Głośno” – dodaje Eryk Sarniak z Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Zalewska jest liderką czteroosobowego zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze elektrycznej oraz akustycznej. W swoim debiutanckim materiale płytowym nagrała większość instrumentów (gitary, część gitar basowych, skrzypce, altówkę, fidel, fortepian, instrumenty perkusyjne i inne). Muzyczne zainteresowania Marty są bardzo szerokie jednak najbliższe są jej brzmienia ulubionych artystów epoki dzieci-kwiatów takich jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Spencer Davis Group czy Blood, Sweat & Tears.

Premierę debiutanckiej płyty Marty Zalewskiej i koncert promocyjny na antenie Czwórki zaplanowano na grudzień 2018 r.

Źródło: Czwórka Polskie Radio/fot. Anita Wąsik- Płocińska

Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie i Facebooku. Oglądaj nas na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instastory.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed