WOŚP 2019. Na koncie Fundacji już 8,7 mln zł, a finał dopiero jutro [Najważniejsze Informacje]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [WOŚP] zagra w niedzielę kolejny raz i jak mówi gra dla wszystkich, bez focha.  I tak nieprzerwanie od 1993 roku, a przed nami 27. Finał WOŚP. Trwają internetowe zbiórki, odbywają się na całym świecie okolicznościowe wydarzenia, a to wszystko już wygenerowało prawie 9 milionów złotych. 

Hasło 27. finału WOŚP

„Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

WOŚP 2019. Na koncie Fundacji już 8,7 mln zł, a finał dopiero jutro [Najważniejsze Informacje]

Przy tej edycji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na zakłady diagnostyki specjalistycznej, a przede wszystkim obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Jest potrzeba zakupów takiego sprzętu jak:

  • Rezonanse magnetyczne
  • Tomografy komputerowe
  • Aparaty do diagnostyki RTG, w tym aparaty mobilne
  • Wysokiej klasy ultrasonografy
  • Echokardiografy
  • Sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii

„Jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej”– mówi Jurek Owsiak.

951 mln zł – tyle przez 27 lat zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

fot. Żyjesz.pl

Co można kupić za takie pieniądze i jak można pomóc? Można pomóc….bardzo. Tylko w ramach 1% podatku 220 półautomatycznych defibrylatorów, a łącznie do szpitali trafiło 59 tysięcy nowoczesnych urządzeń. Badanie słuchu, które przeprowadzono na sprzęcie od WOŚP na 5,8 mln noworodków czy 219 oddziałów neonatologii, które otrzymały 464 urządzenia INFANT FLOW. Udało się uratować 8,6 tysiąca wcześniaków dzięki 19 centrom leczenia retinopatii, 10 tysięcy osób nauczyło się udzielać pierwszej pomocy, a tylko w tym roku kolejny już raz zostanie zorganizowanych ponad 1700 sztabów WOŚP,  z których wyjdzie zbierać pieniądze blisko 120 tysięcy wolontariuszy na całym świecie.

Brakuje już tylko 40 milionów złotych w zbiórce finałowej WOŚP 2019, a Fundacja przekroczy 1 miliard złotych.

Podczas ostatniego, 26. finału zebrano ponad 126 mln zł.

Rekord WOŚP: Znamy wyniki 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [Niewiarygodny gest Polaków]

Biorąc pod uwagę wyniki WOŚP z poprzednich lat, można stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że jutro około godz.16 pęknie MILIARD ZŁOTYCH zebranych przez 27 lat zbiórek.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed