Iris Apfel wygrywa życie. 97-letnia ikona mody podpisała kontrakt z agencją modelek [Hit weekendu]

Nigdy nie jest za późno, aby zostać modelką – pokazuje historia amerykańskiej ikony mody, filantropki, historyk sztuki. Wczoraj dotarła do nas wiadomość, że 97-letnia Iris Apfel podpisała kontrakt z agencją modelek IMG, którą reprezentują między innymi Bella i Gigi Hadid, Barbara Palvin czy Georgia May Jagger.

Agencja IMG Models założona została przez Marka McCormacka i ma swoje siedziby między innymi w Nowym Jorku, Sydney, Milanie, Londynie czy Paryżu. Rolą 97-letniej Iris będzie międzynarodowe reprezentowanie agencji na zewnątrz w zakresie prezentowania, modelingu oraz kreacji, doradztwa przy projektach agencji na światowym rynku.

Jestem bardzo podekscytowana. Nigdy nie miałam odpowiedniego agenta – powiedziała Iris Apfel. Wcześniej radziłam sobie z umowami. Tommy Hilfiger powiedział, że nie ma sposobu, aby to zrobić, i połączył nas z agencją. Jestem bardzo podekscytowana i bardzo wdzięczna – dodała 97-letnia ikona mody.

Iris to ikona o niezmierzonym talencie. Promieniuje kreatywnością i inspiracją. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością odkrywania z nią nowych i niepowtarzalnych możliwości, w których jej naturalne dary mogą być udostępniane światu. W wieku 97 lat Iris nadal udowadnia, że ​​wiek to tylko liczba i nie powinno to być coś, co cię definiuje – powiedział Ivan Bart, prezes IMG Models i IMG Fashion Properties.

w 1950 roku Apfel ze swoim zmarłym mężem Carlem założyła własną firmę tekstylną, Old World Weavers. Oprócz udziału w dziewięciu projektach renowacyjnych w Białym Domu podczas swojej wielopłaszczyznowej kariery, w ostatnich latach zwiększyła udział kampanii reklamowych w rynku takich marek jak Kate Spade, MAC Cosmetics, Alexis Bittar, HSN i Le Bon Marché.

Co jeszcze powiedziała 97-letnia, niezwykle inspirująca postać w świecie sztuki?

Jak mogę konkurować na wybiegu? To niedorzeczne. Będziemy z nadzieją współpracować, a może będę rzecznikiem. Zostawiam to im. Oni wiedzą lepiej niż ja. Miałam wiele ciekawych zleceń w mojej ograniczonej karierze – dodała z uśmiechem Apfel.

Ma już za sobą dokument, książkę oraz wystawy o jej życiu. Niedawno powstała lalka Barbie będąca podobizną Apfel. Ponadto, przez ostatnie 8 lat tworzyła biżuterię i akcesoria dla Home Shopping Network i chyba wiemy dlaczego tak długo żyje i ma się tak pięknie.

Oprócz  noszenia okrągłych okularów o grubych szkłach oraz multikolorowych, ponadczasowych ubrań,  instagrama, który obserwuje 1,2 mln osób … z pewnością zadała sobie pytanie: Co robisz? Żyjesz.pl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji z działu Urody? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed