Red Bull Neymar Jr’s Five. W stolicy za kilka dni finały piłkarskiego turnieju [Informacja]

W najbliższą niedzielę (2 czerwca) poznamy zwycięzcę 4. edycji Red Bull Neymar Jr’s Five w Polsce. Najlepsza spośród 24 drużyn wyłonionych podczas eliminacyjnej trasy (Gdańsk, Łódź, Katowice) poleci reprezentować nasz kraj na ulicznym mundialu w Brazylii. Finał turnieju znanego ze złotej zasady „tracisz bramkę, tracisz zawodnika” odbędzie się w postindustrialnym wnętrzu budynku przy ulicy Mińskiej 65 w Warszawie. Start rozgrywek o godz. 12:00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Nietypowe zasady turnieju sygnowanego imieniem brazylijskiej gwiazdy są już dobrze znane młodym piłkarzom na całym świecie. W meczach zwycięża drużyna, która wykluczy wszystkich rywali, lub po upływie regulaminowych 10-minut prowadzi liczbą strzelonych goli. Gramy 5 na 5, bez bramkarzy.

Co zmieniło się podczas 4. edycji Red Bull Neymar Jr’s Five w Polsce? Nawierzchnia!

Eliminacje w Manufakturze fot. Piotr Szewc
Eliminacje w Manufakturze fot. Piotr Szewc

W 2019 wszystkie mecze rozgrywane są nie na Orlikach, a betonowych boiskach zlokalizowanych w miejskiej scenerii: Forum Gdańsk, łódzkiej Manufakturze i Fabryce Porcelany w Katowicach (01.06). Do krajowego finału w Warszawie awansuje 8 najlepszych drużyn z każdego przystanku eliminacyjnego.

Na co dzień gramy razem w 5. lidze. Znamy się od lat. Mimo silnego deszczu grało nam się świetnie. Emocje towarzyszyły nam w każdym meczu. Cieszyliśmy się na równi z awansu na finał w Warszawie, jak i z I. miejsca w Gdańsku – mówił Kacper Kowalewski, kapitan z zwycięskiej ekipy VIKING.

Na warszawskiej Pradze spotkają się 24 najlepsze ekipy z kraju. Grupowe rozgrywki rozpoczną się w samo południe. Bramy przy Mińskiej 65 są otwarte dla kibiców i pasjonatów futbolu. Na boiskach będzie można zobaczyć dużo technicznej, szybkiej i twardej gry. Każda z drużyn ma równe szanse na wyjazd marzeń.

Mistrz Polski dołączy do zwycięzców z 48 państw i poleci na światowe finały Red Bull Neymar Jr’s Five do brazylijskiego Praia Grande. 13 lipca poznamy najlepszą drużynę na świecie, która w nagrodę zagra mecz z ekipą gwiazd prowadzoną przez samego Neymara Jr!

Materiały prasowe fot. Marcelo Margani

Cieszę się, jestem częścią turnieju i mogę uszczęśliwić fanów piłki nożnej z różnych kultur, z całego świata. Na finał Red Bull Neymar Jr’s Five zapraszam ich do Instituto Projeto Neymar Jr, znajdującym się w dzielnicy, w której dorastałem. To też napełnia mnie energią – mówił napastnik PSG.

Warto Wiedzieć!

Dlaczego turniej ten nazywany jest „ulicznym mundialem”? Red Bull Neymar Jr’s Five rozgrywane jest równolegle w 48 państwach na 6 kontynentach. Globalnie zapisanych jest ponad 100 tysięcy uczestników w przedziale wiekowym od 16-25 lat. Na turniejowych listach widnieje ponad 30 tysięcy drużyn.

FINAŁ – Warszawa, ul. Mińska 65, godz. 12. Na oficjalną stronę turnieju wejdziesz tutaj

Źródło: Informacja prasowa Red Bull Polska

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed