Mistrzostwa Świata w koszykówce mężczyzn. Wygraliśmy z Rosją, a był moment, że prowadzili 10 pkt [Brawo]

Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn wygrała z Rosją 79:74 i awansowała do najlepszych 8 drużyn podczas Mistrzostw Świata odbywających się w Chinach. Kilka dni temu pokonała również gospodarzy. A jeszcze kilka lat temu nie graliśmy praktycznie na wielkich imprezach, a żeby na nich zagrać to najpierw trzeba było awansować…

Dzisiejszy pojedynek z Rosją od samego początku nie dawał nam nadziei na wygraną. Popełnialiśmy bardzo dużo błędów, tym samym robiąc duże straty. Rosjanie prowadzili grę przez całą pierwszą połowę i część trzeciej kwarty i właściwie dopiero w jej końcówce przy stanie 50:55 wchodzący z ławki Łukasz Koszarek rozpoczął demolkę i rozbijanie drużyny Rosjan.

Przy wyniku 56:58 dla Rosjan stało się coś pięknego. Koszarek wykonał celny rzut z dystansu i dał zarazem znakomitą asystę do Aarona Cela, która wyrównała stan spotkania. Później już Polacy na żywiole kontrolowali przebieg meczu i dobijali rywali.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.