WOŚP 2020. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała cel przyszłorocznej zbiórki [Więcej Informacji]

W trakcie próby Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy na Placu Europejskim w Warszawie, Jurek Owsiak ogłosił cel zbiórki 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W styczniu WOŚP będzie zbierała pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Spotkaliśmy się tutaj, aby tradycyjnie ogłosić na co będziemy zbierali pieniądze w kolejnym finale WOŚP. Robiąc coś razem pomagamy innym – mówi Jurek Owsiak. – 12 stycznia 2020 r. będziemy zbierać pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Skupiamy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii. Zbieramy na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej opieki pooperacyjnej i diagnostyki obrazowej. Lampy, stoły operacyjne, urządzenia dla znieczulenia inkubatory, respiratory – wymieniał Jurek Owsiak.

28. finał WOŚP pod hasłem „Wiatr w Żagle”

Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą my jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał, dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

WOŚP 2020. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała cel przyszłorocznej zbiórki [Więcej Informacji]

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się rekordowym wynikiem blisko 176 milionów złotych. W akcję zaangażowało się 1 687 sztabów (w tym 86 sztabów zagranicznych), kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy, a do darczyńców WOŚP trafiło około 35 milinów serduszek. Na kwotę zebraną w 27. Finale WOŚP złożyły się: zbiórka publiczna (88 893 503,89 zł), darowizny przekazane na cel akcji poprzez kanały elektroniczne (86 055 296,90 zł) oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego (o łącznej wartości 989 916,77 zł).

Warto Wiedzieć!!!

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

View this post on Instagram

Tak… Chcę grać do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej mówi twórca @fundacjawosp … DYRYGENT POWRACA🔝➡️ Z BATUTĄ POZYTYWNEJ ENERGII 💯 I ORKIESTRĄ NAJWIĘKSZEGO SERCA ❤️ KTÓRE POWSTAŁO W GDAŃSKU @gdansk_official 🇵🇱 Bądźmy dla siebie życzliwi ❤️ #Wośp2019 #wartopomagać #pomoc #redakcja #polskadziewczyna #polskichłopak #fotografia #polishgirl #polishboy #wośp #trójmiasto #wolontariat #serce #muremzaJurkiem #PawelAdamowicz #owsiak #jurekowsiak #muremzaowsiakiem #27finałWośp #PawełAdamowicz #Gdansk #wartopomagać #JerzyOwsiak #Gdańsk #prezydent #artyściprzeciwnienawiści #photo #WielkaOrkiestraŚwiątecznejPomocy Pozostajemy w modlitwie za prezydenta miasta wolności i solidarności @adamowiczpawel @gdansk_official Miasto Gdańsk oraz otaczamy modlitwą jego najbliższą rodzinę. [Redakcja]

A post shared by Żyjesz.pl (@zyjeszpl) on

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki.

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed