Jeden z Najwybitniejszych w NBA- Phil Jackson i 11 pierścieni

Świat dostał kilku utalentowanych Jacksonów, ale tylko Philip Douglas Jackson w jednym sezonie zrobił w NBA taki przeciąg, że do dnia dzisiejszego ciężko domknąć drzwi!

NBA i JEGO HISTORIA!

Polacy zdecydowanie znają tego Pana, bo dzięki niemu, jego sukcesom i zawodnikom, których prowadził w drużynach, budzili się i wstawali by oglądać prowadzone przez niego Chicago Bulls czy Los Angeles Lakers.

Ten trener nie tylko zamienił Chicago Bulls w drużynę zespołową( w jakimś stopniu ograniczył monopol na punkty Michaela Jordana), pokazał dla Scottie Pippena jak wartościowy jest przy obdarowywaniu akcjami i wyprowadzaniu na pozycję punktową, ale przez 11 lat obecności z tą drużyną ukazał obraz drużyny kompletnej.

Jednak prawdziwe sukcesy nie tylko sportowe, ale i finansowe święcił w drużynie Los Angeles Lakers z którą związany był przez 12 lat, a sądząc po statusie prywatnym będzie do końca życia. Związany jest z córką ŚP zmarłego właściciela Los Angeles Lakers, Jeanie Buss. z którą ma córkę Elizabeth.

Phil Jackson pomógł wielu zawodnikom, innych też okiełznał by odnosili sukcesy nie tylko w rubryce”gwiazda NBA”, ale przede wszystkim byli zawodnikami z krwi i kości pozostawiającymi wszystko na parkiecie.  Mowa o Dennisie Rodmanie czy Kobe Bryancie.

O tym co ważne w historii”The Lord of the Rings” dowiecie się z książki.

Więcej szczegółów w 11 pierścieniach

[divider]WARTO WIEDZIEĆ[/divider]

Phil Jackson. 11 pierścieni

Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa SQN

Autor: Phil Jacskon i Hugh Delehanty

Cena sugerowana: 39,90 zł

Liczba stron: 368 (352 tekst 16 wkładki zdjęciowe)

IMAG8699

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed