27 urodziny Agnieszki Radwańskiej! Sukcesów wielu…

AgaRadwa

Dziś swoje 27. urodziny obchodzi Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka w historii urodziła się 6 marca 1989 roku w Krakowie.

Za dużo czasu na świętowanie nie ma, bo za kilka dni rozpocznie swój dziesiąty start w Indian Wells. Przez ostatnie lata polska Isis pokazała nam co znaczy wielki sukces, ale też pokazały jak trudny to jest sport. Ile wyrzeczeń kosztuje ją idealna predyspozycja do startów i z czym zmagała się podczas lat treningu tenisa ziemnego wie tylko ona.

27 urodziny Agnieszki Radwańskiej! Sukcesów wielu…

Ostatnie 10 lat sportowej kariery u  Radwańskiej to +- 22,5 mln dolarów brutto czyli przeliczając na polskie jakieś 88milionów złotych.  Świetne wyniki i mądrość u młodego sportowca, dojrzałość doceniają znawcy sportu, krytycy, komentatorzy, ale również sponsorzy. Można chociażby wspomnieć o tym, że Agnieszka jest ambasadorką marki  motoryzacyjnej, zegarków czy firmy produkującej drobną biżuterię z sektora fashion. Także dzięki nim nasza zawodniczka jest obecna na liście 100 najbogatszych Polek tygodnika „Wprost”. W ostatnim notowaniu znajdowała się na 35. pozycji. Warto wspomnieć również o rankingu najcenniejszych osobowości w polskim sporcie w którym Agnieszka zajęła III miejsce. I zapewne w kolejnym rankingu pójdzie do góry…

Agnieszka Radwańska- Jaki będzie dla niej 2016 rok?

Jeśli dobrze się zaprezentuje w Indian Wells może mierzyć w wicelidera rankingu światowego. W lipcu Radwańska walczy w Wimbledonie, a w sierpniu o medal w IO w Rio na który bardzo liczymy. 27 urodziny Agnieszki Radwańskiej będą zatem wyjątkowe. W Brazylii możliwe są występy w trzech konkurencjach, ale celowo piszemy możliwe, ponieważ  kontuzja Jerzego Janowicza teoretycznie skreśla go z gry i w mikście partnerem musiałby być zapewne Łukasz Kubot lub Marcin Matkowski, a naszym marzeniem jest ich dojście do półfinałów. Wrzesień to w kalendarzu Agi US Open, a na koniec obrona tytułu w Singapurze.

Mamy komu kibicować no i raz jeszcze składamy najlepsze życzenia:)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares