Memoriał Kamili Skolimowskiej 2017: Na PGE Narodowym wysyp gwiazd [Lista]

Już dzisiaj na PGE Narodowym LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. Impreza poświęcona pamięci medalistki olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem, rozgrywana w święto Wojska Polskiego przyciągnęła na start 10 medalistów zakończonych w niedzielę mistrzostw świata.

Warszawską imprezę z powodzeniem można nazwać mityngiem rewanżów za londyński czempionat IAAF. Bezpłatny wstęp na trybuny to dodatkowy atut, który może przyciągnąć rozliczne grono kibiców na stołeczny stadion.

W zawodach, pierwszy raz po mistrzostwach, ponownie spotkają się m.in. w skoku o tyczce brązowy w Londynie Renaud Lavillenie oraz srebrny Piotr Lisek. W skoku wzwyż będziemy świadkami kolejnego pojedynku Marii Lasiskene z naszą Kamilą Lićwinko. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki obiecali, że w Warszawie pokuszą się o rekordowe odległości. Podobne cele ma oczywiście rekordzistka świata Anita Włodarczyk.

Równie ciekawie będzie na bieżni, m.in. w biegu na 100 metrów przez płotki wystartuje brązowa medalistka z Londynu Niemka Pamela Dutkiewicz.

LISTY STARTOWE I WYNIKI LIVE ZNAJDZIESZ TUTAJ [KLIKNIJ]

GWIAZDY:

10 medalistów MŚ Londyn 2017:

Morrison, JAM, 4×100

Dutkiewicz, GER, 100 m przez płotki

Lasitskene, ANA, skok wzwyż

Lićwinko, POL, skok wzwyż

Lisek, POL, skok o tyczce

Lavillenie, FRA, skok o tyczce

Kopron, POL, rzut młotem

Włodarczyk, POL, rzut młotem

Fajdek, POL, rzut młotem

Nowicki, POL, rzut młotem

Mistrzowie olimpijscy:

Włodarczyk, Kanter, Harting, Lavillenie, Crouser

Mistrzowie świata:

Lasitskene, Włodarczyk, Fajdek, Małachowski, Morrison, Calvert, Storl, Harting

Warto Wiedzieć!

Tuż przed rozpoczęciem LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej, w godzinach od 13.00 do 16.00 przy bramie nr 2 PGE Narodowego odbędzie się Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny.

Wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas, będą mogli pod okiem trenerów spróbować swoich sił w rzucie młotem, pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, biegach przez płotki – wszystko to będzie można znaleźć w strefie lekkoatletycznej. W strefie LOTTO będą amatorskie konkurencje sprawnościowe, będzie tam również strefa relaksu dla tych, którzy marzą o chwili odpoczynku.

Wśród atrakcji: ścianka wspinaczkowa, tenis stołowy, plenerowy curling, otwarty trening z Karolem Hennigiem – trenerem kadry narodowej polskich himalaistów. W strefie integracyjnej odbędą się pokazy sportów osób z niepełnosprawnościami: pchnięcie kulą, tenis stołowy, handbike, pokaz walki szermierczej na wózkach inwalidzkich, będą także przedstawiciele kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów i wioślarstwie.

W strefie przedstawicieli footballu amerykańskiego Juniorzy, którzy zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski będą pokazywać i popularyzować swoją dyscyplinę. W strefie zdrowia będzie można porozmawiać z dietetykiem i skosztować zdrowych koktajli.

Również dla najmłodszych przygotowana będzie strefa malucha, gdzie dzieci będą mogły nie tylko pobawić się z animatorami, ale przede wszystkim wykonać plastyczne prace związane z lekkoatletyką, pomalować twarze i wziąć udział w licznych konkursach.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed