Ruszają zapisy na 29. Bieg Niepodległości [Zapisz się]

Bieg Niepodległości jest ostatnim i zarazem największym biegiem cyklu Warszawskiej Triady Biegowej. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje ten bieg, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Zapisy ruszają z 6 na 7 października dokładnie o godz 00:01

Co roku bieg staruje w dniu 11 listopada o godz. 11.11. Biegacze mają do pokonania 10 km. Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Warszawie, liczy 18 tysięcy uczestników.  Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach – koszulce białej i czerwonej tworząc najdłuższa flagę Polski.

Trasa 29. Biegu Niepodległości

 

 

 

Biuro Zawodów

19 października – 10 listopada 2017
Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych dla wszystkich zawodników będzie mieścić się w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej. Biuro zawodów będzie czynne od 19 października do 10 listopada 2017 roku w następujących godzinach:

  • w poniedziałki i środy  (23, 25, 30 października oraz 06 i 08 listopada) w godzinach od 14.00 do 20.00;
  • we wtorki i w piątki (20, 24, 27, 31 października oraz 03 i 07 listopada) w godzinach od 12.00 do 18.00;
  • w czwartki  (19, 26 października oraz 02 i 09 listopada) w godzinach od 10.00 do 16.00;
  • w sobotę (21, 28 października oraz 04 listopada) w godzinach od  10:00 do 14:00;
  • w dniu 10 listopada w godzinach od 15.00 do 19.00.

11 listopada 2017
W dniu 11 listopada biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych czynny będzie w Zespole Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego ul. Stawki 14 / wejście od Al. Jana Pawła II w godzinach od 7.00 do 9.00.

W dniach 10 i 11 listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy

Z podręcznika biegowego savoir-vivre

Pierwszym, najważniejszym punktem biegowej etykiety jest ustawianie się we właściwej  strefie startowej. Podczas 29. Biegu Niepodległości uczestnicy ruszać będą w sześciu falach. Ustawianie się w złej grupie nie jest przykładem buntu. Taka postawa jest passe.

„Przed zawodami organizator często się trudzi, żeby zachować bezpieczeństwo uczestników. Stąd pojawiają się strefy startowe. Jest może kilkanaście biegów w których są one wyznaczone. Po to ruszamy falami, żeby uczestnicy biegli bezpiecznie, żeby tłum się rozciągał i żeby wszystkich można było przyjąć na mecie. Ustawiajmy się zgodnie ze swoimi umiejętnościami. Dodatkowo starajmy się biec po prawej stronie. Lewa jest dla szybszych, żeby można było minąć, wyprzedzić. To trochę jak przy jeździe samochodem. Widzimy jednak, że każdy autem chce jeździć lewym pasem.” – mówi Marcin Kuriata z Działu Marketingu i Organizacji Imprez Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

A no i …

Trenując pamiętajmy o pozdrowieniu mijanych biegaczy. Zwykłe machniecie ręką, uśmiech, czy podniesiony kciuk może znaczyć więcej niż kilka „lajków” na portalach społecznościowych. Przed startem w biegu warto również zapoznać z regulaminem imprezy. Nie w każdych zawodach można bowiem startować z psem, czy też z dziecięcymi wózkiem (czasami potrzebne jest specjalne pozwolenie). Najważniejsze, jednak aby na bieg zabrać ze sobą formę i dobre nastawienie.

Ruszają zapisy na 29. Bieg Niepodległości [Zapisz się]

Wchodźcie na nową stronę Aktywnej Warszawy no i zapisujcie się na bieg. Zapisy znajdziecie tutaj

Więcej informacji jak również relację z Biegu Niepodległości znajdziecie na kanałach Żyjesz.pl: Snapchat Zyjeszpl oraz Facebook i Instagram Żyjesz.pl

Patronem medialnym 29. Biegu Niepodległości jest Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed