PZPN: Jerzy Brzęczek oficjalnym kandydatem na selekcjonera Reprezentacji Polski. Potrzebna już tylko akceptacji Zarządu [Informacja]

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek.

Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy.

PZPN: Jerzy Brzęczek oficjalnym kandydatem na selekcjonera Reprezentacji Polski. Potrzebna już tylko akceptacji Zarządu [Informacja]

Warto dodać, że Brzęczek ma za sobą świetny sezon z płockim klubem. Wisła pod jego wodzą walczyła o europejskie puchary. Ostatecznie się nie udało, „Nafciarze” zajęli piąte miejsce, ale szkoleniowiec pokazał, że zna się na piłce i zaczął liczyć się w środowisku. W ostatnim czasie był przymierzany do posady trenera w Legii Warszawa, ale na to nie zgodził się jego obecny klub.

47-latek w przeszłości był piłkarzem i przez lata grał m.in. w austriackich klubach. W reprezentacji rozegrał 42 mecze. Pracę trenerską zaczynał w Rakowie Częstochowa. Potem prowadził Lechię Gdańsk i GKS Katowice, ale bez większych sukcesów.

Co ciekawe Jerzy Brzęczek jest również wujkiem Kuby Błaszczykowskiego i to on po tragicznych wydarzeniach w życiu „Błaszcza” zastępował mu ojca i wychowywał i pomógł dojść do momentu w którym się teraz znajduje i może wydarzyć się tak, że to wujek przekaże Reprezentację Polski w ręce Kuby, bo mówi się o tym, że on również chce być kiedyś selekcjonerem Biało-Czerwonych.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares