Robert Karaś: Polak rekordzistą Świata w Potrójnym Ironmanie. Przepłynął 11.4km, przejechał na rowerze 540km i przebiegł 126.6km [WOW]

Niesamowitego wyczynu dokonał w niemieckiej gminie Lensahn Polak, Robert Karaś.  30 godzin, 48 minut i 57 sekund – tyle zajęło mu pokonanie dystansu potrójnego Ironman’a w Triathlonie.  Do przepłynięcia miał 11.4 km, następnie wsiadł na rower i przejechał 540km, by następnie z niego zejść i przebiec 126,6 km.

Screen: Facebook Robert Karaś
Screen: Facebook Robert Karaś

Robert wystartował w Triple Ultra Triathlonie w Lensahn 27 lipca, a przed biegiem tylko zacytował katalońskiego biegacza górskiego, crossduathlonistę, Kiliana Jornet Burgada:

„Nadszedł czas, by cierpieć, nadszedł czas by walczyć, nadszedł czas, by wygrywać”.

Oprócz walki o tytuł Mistrz Świata, Robert starał się pobić rekord świata na tym dystansie i tak też się stało. Ostatni rekord padł 15 lat temu – 31:47:57 i należał do Australijczyka, Luisa Wildpannera. To już nieaktualne, bo Polak pobił go o niespełna godzinę WOOOOW.

Zawody trwały bez przerwy dzień i noc. Organizator zaplanował rywalizację na krótkich, licznych pętlach ze względów bezpieczeństwa dla uczestników. Zawodnicy mieli do pokonania oprócz pływania na basenie, 67 pętli na rowerze (8 km) i 96 pętli na biegu (1,32 km).

Warto Wiedzieć!

Nieco ponad rok temu, 10 czerwca 2017 roku Robert Karaś ustanowił rekord świata na podwójnym dystansie ironmana 7,6 km pływania, 360 km roweru, 84,4 km biegu. Jego czas to 19:44:42. Ten niesamowity wynik Robert osiągnął w Niemczech w miejscowości Emsdetten, na zawodach Double Ultratriathlon Emsdetten Germany.

Redakcja Żyjesz.pl serdecznie gratuluje i jest w ciężkim szoku:)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed