Piotr Hercog wygrywa Moab Endurance Run. 380 km biegł przez pustynię, skały i kaniony i zrobił to w 60 godzin, 14 minut i 47 sekund [WOW]

Piotr Hercog wygrał jeden z najtrudniejszych biegów trailowych świata – Moab Endurance Run. Ultramaraton górski liczył sobie 380 km na różnych przewyższeniach i Polak pokonał dystans w nieco ponad 60 godzin i 14 minut.

Moab Endurance Run: Wybitne osiągnięcie Polaka

Screen Fb Moab 240 mile Endurance Run
Screen: Fb Moab 240 mile Endurance Run

Bieg niesamowity. To jest dla mnie nowe wyzwanie, nowe miejsce. Uwielbiam takie biegi, które wnoszą coś nowego, a to był najdłuższy bieg w moim życiu– powiedział Polak na mecie podczas transmisji na żywo na oficjalnym Facebooku Moab Endurance Run.

Według nieoficjalnych wyników drugi i trzeci zawodnik na mecie stracili do Polaka odpowiednio około 2 godz. i 15 minut  oraz odpowiednio 2 godz. i 30 minut. Zawody ciągle trwają, a na mecie do godziny 7. polskiego czasu zameldowały się tylko trzy osoby.

Piotr Hercog wygrywa Moab Endurance Run. 380 km biegł przez pustynię, skały i kaniony i zrobił to w 60 godzin, 14 minut i 47 sekund [WOW]

Zawody trzeba było pokonać w 112 godzin i na trasie trzeba było utrzymać średnie tempo w granicach 3,4 km/h,

W tym roku na trasie stawiło się 150 zawodników z kilkunastu krajów. Piotr Hercog był jedynym Polakiem podczas rywalizacji w tych zawodach.

W czasie wyścigu zawodnicy mieli do dyspozycji 16 punktów odżywczych. Bieg rozgrywany był  na poziomie 1600 m, ale były też odcinki na których zahaczali o 3000 m n.p.m.

W ubiegłorocznej edycji wygrał  Courtney Dauwalter  z czasem 57 godzin 55 minut i 13 sekund, na drugiej pozycji uplasował się  Sean Nakamura w czasie 67 godzin 50 minut i 10 sekund, a trzeci dobiegł Michael Knight z czasem 68 godzin 26 minut i 38 sekund.

Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie i Facebooku. Oglądaj nas na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instastory.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed