30. Bieg Niepodległości. 20 tysięcy Biało-Czerwonych na starcie [Musisz tam być]

Już w najbliższą niedzielę o godz 11.11 startuje 30. Bieg Niepodległości. Jest to ostatni i zarazem największy bieg z cyklu „Warszawskiej Triady Biegowej” Zabiegaj o Pamięć. Po Biegu Konstytucji 3 Maja i Biegu Powstania Warszawskiego przyszedł czas na największy masowy bieg w Polsce, Bieg Niepodległości w stolicy naszego kraju, w którym to 20 tysięcy uczestników utworzy w koszulkach białych i czerwonych „żywą flagę”.

Z roku na rok powiększa się grono startujących w biegach patriotycznych. W Warszawie przed rokiem 29. Bieg Niepodległości pobił frekwencyjny rekord Polski. Na mecie biegu zameldowało się 15 015 uczestników, a przed nami bieg, który z wysokim prawdopodobieństwem pobije ubiegłoroczny rekord.

30. Bieg Niepodległości. 20 tysięcy Biało-Czerwonych na starcie [Musisz tam być]

30. Bieg Niepodległości organizowany jest w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To zobowiązuje i Aktywna Warszawa od wielu miesięcy, a może i nawet od roku przygotowuje się do obchodów 11 listopada. O skali tego przedsięwzięcia niech świadczy fakt organizacji koncertu pieśni niepodległościowych, pokazu rekonstrukcyjnego członków Grupy Historycznej Zgrupowanie „Radosław” czy samego biegu dla 20 tysięcy biegaczek i biegaczy.

Bieg niepodległości to emocje, których nie da się opisać, to trasa, która jest niezmienna, to miejsca w których mówimy o polskości, to biegacze którzy ustawiają się w biało czerwoną flagę na linii startu – zaznacza Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.

Mapa 30. Biegu Niepodległości

fot. Aktywna Warszawa
fot. Aktywna Warszawa

Parking dla uczestników 30. Biegu Niepodległości będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym ARKADIA – Al. Jana Pawła II 82 i będzie dostępny w  niedzielę w godzinach 8:00 – 14:00 na poziomie – 2.

Trasa 30. Biegu Niepodległości

Jak co roku start usytuowany jest u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Uczestnicy wystartują o godz. 11.11. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach, a na końcu wyjdą zawodnicy nordic walking. Wszyscy przed startem zaśpiewają razem Mazurka Dąbrowskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych trasa biegu w dużej mierze biegła będzie al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 kilometra) nawrócą na wysokości ul. Koszykowej.

Ważna informacja dotycząca odbioru pakietów startowych

Opłacone pakiety odbieracie do piątku, 9 listopada w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). W sobotę, 11 listopada biuro zawodów czynne będzie w Zespole Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Stawki 14.

W dniach 10 i 11 listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.

11 listopada, uczestnicy 30. Biegu Niepodległości mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską w Warszawie (w obrębie pierwszej strefy biletowej) za okazaniem numeru startowego.

Warto Wiedzieć!

Podczas tegorocznego Biegu Niepodległości AKTYWNA WARSZAWA wspólnie z Polską Grupą Raka Płuca oraz Forum Raka Płuca pod hasłem „Rzuć palenie, ale szybko”  będzie namawiała do rzucenia palenia. – Biegając poprawiamy funkcję płuc, które są głównym narządem decydującym o tym, że możemy biegać – informuje Profesor Tadeusz Orłowski z Kliniki Chirurgii w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Nr alarmowy biegu: 695 959 583

Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie i Facebooku. Oglądaj nas na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instastory.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed