Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową w wieku 29 lat [Dziękujemy za lata wielkich, sportowych emocji]

Po blisko 13 latach zawodowej gry w tenisa swoją karierę sportową postanowiła zakończyć Agnieszka Radwańska, najwybitniejsza tenisistka w historii naszego kraju.

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Wielkie sukcesy najwybitniejszej Polki w tej dyscyplinie sportu

20 turniejów WTA, 2x półfinał Australian Open, ćwierćfinał Roland Garros 2013 roku, 4.runda US Open, wiceliderka rankingu WTA, finał Wimbledonu, zwycięstwo WTA Finals Singapur 2015.

29-letnia Agnieszka Radwańska w całej swojej karierze na korcie zarobiła 27,7 mln dolarów, co daje jej szóste miejsce w historii tego sportu.

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową w wieku 29 lat. Dlaczego właśnie teraz?

Z miesiąca na miesiąc jej wyniki pogarszały się. Jeszcze dwa lata temu wygrała 54 spotkania, rok później zwycięstw już było tylko 25, a w tym roku dała radę wygrać już tylko 14 spotkań.

Mam problem z prawą stopą, mało co już w niej pracuje. Puchnie, często pojawia się stan zapalny przy trzecim i czwartym palcu. Potrafię się obudzić w nocy z bolesnymi skurczami. Sprawa jest nieoperacyjna, a zastrzyki z kortyzonu i osocza bogatopłytkowego nie pomagają. Do tego jestem zmęczona. Rozegrałam w tym roku 14 turniejów, a czuję się tak, jakbym wystąpiła w 34 – mówiła w październiku Polskiej Agencji Prasowej.

Jak o swojej decyzji poinformowała opinię publiczną?

Po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji, zwycięstw,, tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji – podsumowała Agnieszka Radwańska.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed