WOŚP 2019. Prezydent Adamowicz nie żyje. Jurek Owsiak rezygnuje z kierowania Fundacją [Czarne 24 godziny]

Składam rezygnację z funkcji szefa Fundacji, czyli prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował w poniedziałek Jerzy Owsiak po tragicznych wydarzeniach do jakich doszło podczas wczorajszego „Światełka do Nieba”, gdzie został zaatakowany nożem prezydent miasta Gdańska, Paweł Adamowicz. Ostatecznie po kilkunastu godzinach walki o jego życie, zmarł.

– Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP – powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapewnił, że Fundacja będzie dalej funkcjonowała.

– Nie będąc już szefem Fundacji, dalej będę dla niej pracował (…), ale już nie będę podejmował żadnych decyzji – dodał.

Trudno winić organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał – powiedział Owsiak na konferencji prasowej WOŚP.

W takiej sytuacji nie należy zapominać o tym, że kolejny raz pokazaliśmy wielką siłę i byliśmy tego dnia dumni z siebie i szczęśliwi, że możemy pomagać i wspierać ważny projekt jakim jest Finał Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy.

27. Finał WOŚP. Miliard złotych zebrano od początku organizacji zbiórki, a będzie więcej [Szczegóły]

Źródło: Żyjesz.pl /PAP Fot. Paweł Supernak

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed